02
Sty

Projektowanie wnętrz Szczecin. Wiemy jak zrobić to dobrze

Żyjemy w czasach, w których sukces lokalu, takiego jak restauracja czy kawiarnia, często uzależniony jest od obecności marki w mediach społecznościowych, gdzie operuje się przede wszystkim obrazem. Między innymi z tego powodu projektowanie wnętrz restauracji jawi się jako piekielnie trudne zadanie dla początkującego przedsiębiorcy, któremu zależy na kreatywnej aranżacji wnętrza lokalu.

Stworzenie odpowiedniej aranżacji wnętrza, a co za tym idzie atmosfery dla gości restauracji, jest obecnie pewnego rodzaju sztuką. Współcześnie projektowanie wnętrz restauracji nie może odbywać się bez podkreślania tego, co charakterystyczne dla konkretnego lokalu. Osoby projektujące takie wnętrze, biorą przede wszystkim pod uwagę indywidualność, którą powinna odznaczać się każda skazana na sukces restauracja. Design wnętrz lokali ulega zmianom, ale to co pozostało niezmienne to związek projektowania wnętrz restauracji z nauką, ponieważ takie pomieszczenia użytkowe muszą być nie tylko wykonane estetyczne, ale też maksymalnie funkcjonalne i wydajne operacyjnie.

Trendy w projektowaniu restauracji

Liternictwo, wszechobecna zieleń oraz niecodzienne połączenie materiałów. To zaledwie trzy trendy, które od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością we wnętrzach. Nie oznacza to jednak, że będą one pasowały do każdego projektu. Jest tak chociażby dlatego, że przy projektowaniu lokalu należy zadbać o to, by design był zgodny z serwowaną kuchnią. Wystrój wnętrza ma stworzyć przyjazną atmosferę i zachęcić klienta do powrotu, dlatego należy zadbać o to, by nie doszło do przeładowania wystroju dodatkami. Autentyczność aranżacji nie może zostać pominięta w procesie projektowania wnętrza lokalu, ponieważ nie wystarczy skorzystać z jednego z popularniejszych stylów wnętrzarskich, po czym nie dopasować go do menu restauracji. Brak autentyczności pomimo pięknego wystroju może nie zachęcić klienta do powrotu do restauracji, a nawet go odstraszyć. Szacuje się, że ok 60% ludzi w Polsce jada poza domem przynajmniej kilka razy w miesiącu, więc mogłaby być to spora strata dla przedsiębiorcy.

Zadanie zaprojektowania wnętrza lokalu najlepiej powierzyć specjalistom z Forma Design, którzy w ramach usługi projektowanie wnętrz Szczecin stworzą oryginalny tematyczny projekt wnętrza restauracji lub innego lokalu. Nasza firma od ponad 20 lat funkcjonuje na rynku, ponieważ nie jesteśmy wyłącznie entuzjastami designu, ale też ludźmi z pasją, których połączyło nic innego, jak projektowanie wnętrz. Szczecin to miasto, w którym znajduje się najwięcej restauracji i innych lokali, które zostały zaprojektowane przez naszych specjalistów. W stolicy województwa zachodniopomorskiego znajduje się siedziba Forma Design, ale współpracujemy z Klientami z całej Polski i zza granicy.

Bufet