Projektowanie wnętrz restauracji
  • Home
  • /
  • Projektowanie wnętrz restauracji

Profesjonalne projektowanie wnętrz restauracji

Za sukcesem lokalu przeważnie stoją dwa istotne aspekty – wyśmienita kuchnia i wzbudzające ciekawość wnętrze. Wbrew pozorom przestrzeń, w któej można skosztować wybornych potraw, odgrywa dla klientów bardzo ważną rolę, potęgując znacznie odczuwane doznania podczas posiłku. Przemyślany design i dostosowanie do rodzaju kuchni, wraz z funkcjonalnością – to część elementów, które trzeba wziąć pod uwagę przy kreowaniu i planowaniu wymarzonego wnętrza lokalu gastronomicznego. To zadanie możesz zlecić takim specjalistom jak my, czyli firmie Forma Design. Projektowanie wnętrz restauracji, jak i innych przestrzeni, to coś, co nas pasjonuje, dlatego zajmujemy się tym od wielu lat.

Każde zlecenie od naszych Klientów to szansa na stworzenie czegoś niepowtarzalnego, co na długo pozostanie w pamięci. Takie właśnie powinny być wnętrza gastronomiczne i dlatego też projektowanie wnętrz restauracji tak nas ciekawi i pobudza do dalszej pracy. Zadowolenie Klientów prowadzących punkty gastronomiczne jest wręcz nie do opisania i chyba ten czynnik sprawia, że chcemy realizować więcej takich projektów. Odpowiednia aranżacja wnętrza i zagospodarowanie przestrzeni musi iść jednak w parze z podjęciem przemyślanych kroków, które przełożą się na efektownie wykonaną koncepcję.

Projektowanie wnętrz restauracji w Szczecinie

Projektowanie wnętrz restauracji Szczecin

Projektowanie wnętrz restauracji oparte o kilka etapów

Firma Forma Design, chcąc stworzyć idealnie dostosowane przestrzenie lokali gastronomicznych do potrzeb Klientów, podchodzi do projektowania wnętrza restauracji w kilku etapach, kreując wizję, która ma uwzględnić wszelkie najważniejsze szczegóły.

W pierwszym etapie dokonujemy wstępnego projektu koncepcyjnego, a więc przeprowadzamy dokładny wywiad z Klientem, proponując różne układy funkcjonalne przestrzeni na podstawie ogólnych założeń projektowych. W dalszej części naszej pracy, na podstawie zgromadzonych danych wykonujemy wizualizację 3D, w wyniku której możemy dobrać materiały, kolory, meble, a nawet oświetlenie, a potem zestawiać je w przeróżnych wariantach aranżacji wnętrza. Znajdując odpowiadające Klientowi rozwiązanie, opracowujemy szczegółowe i profesjonalne rysunki techniczne dla wykonawców np. mebli, posadzek, sufitów, dekoracji itd. Ostatni etap projektowania wnętrz restauracji może przybierać dobrowolną formę. Przekazujemy Klientowi różne propozycje aranżacji przestrzeni lokalu, które wychodziły zarówno od strony naszej pracowni, jak i pomysłowości Klienta.

Wszystkie wymienione etapy składają się na pełen obraz i realizację przemyślanego konceptu. Projektowanie wnętrza restauracji przebiega w oparciu o dopracowane działania, jednakże ich forma zależy w dużej mierze od punktu widzenia i podejścia konkretnego Klienta. Dlatego też jesteśmy otwarci na różnorodne, niekonwencjonalne pomysły, wsłuchując się w potrzeby naszych odbiorców i kierując się indywidualnym podejściem.