Obróbka CNC – MDF i sklejka
  • Home
  • /
  • Obróbka CNC – MDF i sklejka

Forma Design, chcąc zapewnić Ci kompleksowe usługi, stawia przede wszystkim na multum wyborów. Dlatego też, oprócz drewna, możesz wybrać również oryginalne projekty zakładające wycinanie MDF lub frezowanie sklejki. Co więcej, dzięki wykorzystaniu metody CNC, czyli numerycznym sterowaniu urządzeń, nasze perfekcyjne projekty opracowane w oparciu o Twoje preferencje pozwolą nam bezbłędnie przywołać go do życia.

Dzięki bogatemu wachlarzowi narzędzi jesteśmy w stanie wykonać grawerowanie, nacinanie, wiercenie otworów przelotowych lub stopniowanych, a także wykonywać zagłębienia, rowki i stopnie. CNC MDF i sklejki zakłada również wycinanie elementów o dowolnych kształtach z dbałością o szczegóły oraz staranne formowanie krawędzi tych elementów.

Frezowanie MDF – dlaczego warto?

Do produkcji jedynych w swoim rodzaju mebli i elementów wykończeniowych metodą CNC, MDF nadaje się znakomicie. Płyty takie są niezwykle trwałe, co jest zasługą ich średniej gęstości i dużej twardości. Łatwo jest je również obrabiać – dlatego wycinanie MDF lub frezowanie MDF jest nie tylko proste, ale też niezwykle praktyczne – małe ryzyko zniszczenia płyty przy jej obróbce jest zdecydowanie ogromną zaletą.

MDF swoją ogromną popularność zawdzięcza temu, że łatwo go zdobyć w niskiej cenie. CNC MDF pozwala na tworzenie ciekawych kształtów, dlatego często sięga się po niego w branży meblarskiej. Ozdobne konstrukcje, jakie dla Ciebie stworzymy, to efekt naszego wieloletniego doświadczenia – to dzięki długiej praktyce zapewniamy najwyższą jakość wykonywanych grawerów. Frezowanie MDF jest doskonałym rozwiązaniem, gdy myślisz zarówno o dodaniu swojemu lokalowi nieco charakteru i uroku, ale też w zakresie reklamy i innych wizualnych informacji, jak choćby przy szyldach czy banerach reklamowych.

Frezowanie sklejki

Sklejka zbudowana jest z cienkich warstw różnych gatunków drewna. Po sklejeniu ich ze sobą otrzymuje się materiał kompozytowy, który łatwo poddaje się obróbce. Obróbka sklejki jest prosta – sam surowiec jest niezwykle plastyczny, co pozwala na frezowanie w nim nawet bardzo skomplikowanych projektów – możesz zatem dowolnie projektować, bez zamartwiania się o efekt końcowy. Frezowanie sklejki polega na wykonaniu precyzyjnych rowków za pomocą odpowiednich narzędzi i techniki CNC – obróbka sklejki z ich pomocą pozwala na osiągnięcie profesjonalnego efektu.

Niezależnie do tego, gdzie się znajdujesz, z chęcią podpowiemy, co nada się najlepiej do Twojego lokalu. W zakres naszych prac wchodzi nie tylko frezowanie i obróbka rozmaitych surowców, ale też projektowanie wnętrz i ich wykonawstwo. Rzetelność i terminowość naszych usług potwierdzają nasi klienci, którzy projekty doceniają nie tylko za ich wizualne atuty, ale też praktyczność i terminowość. Zaoszczędź sobie nerwów i sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.