24
Sty

Frezowanie Szczecin – jak to wygląda w praktyce

Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale frezowane przedmioty, akcesoria czy meble otaczają nas każdego dnia. Nic w tym dziwnego – w końcu frezowanie to w zasadzie stały element obrabiania różnego rodzaju frontów mebli, zarówno restauracyjnych, salonowych, kuchennych, jak i łazienkowych. Obecnie frezowanie służy nie tylko do wykańczania mebli, ale też do tworzenia oryginalnych dekoracji oraz szyldów, które doskonale oddają charakter restauracji czy pubu.

Frezowanie CNC to jeden z rodzajów obróbki metodą skrawania przedmiotów, wykonanych z materiałów, takich jak metal, drewno czy tworzywo sztuczne. Specjalne maszyny (frezarki), dzięki którym możliwe jest wykonanie frezowania np. na froncie mebla, czy wykonanie skomplikowanego ornamentu, pozwalają nadać odpowiedni kształt prostym przedmiotom, za pomocą wieloostrzowego narzędzia. W urządzeniu służącym do frezowania za ruch obrotowy odpowiada samo narzędzie, a za ruch posuwowy przedmiot, który poddawany jest obróbce. W zależności od konstrukcji obrabiarki za ruch posuwisty może też odpowiadać samo narzędzie. W ramach usługi frezowanie CNC Szczecin firma Forma Design realizuje zlecenia przy użyciu najnowocześniejszej frezarki, wykorzystującej komputerowe sterowanie urządzeniem.

Techniki frezowania CNC

Istnieje co najmniej kilka technik frezowania przedmiotów, które można podzielić ze względu na sposób rozmieszczenia ostrzy, czyli na walcowe i kształtowe oraz sposób poruszania się ostrzy i obrabianego przedmiotu. W drugim podziale wyróżniamy frezarki z ostrzami współbieżnymi i przeciwbieżnymi. W przypadku frezarki współbieżnej przedmiot i ostrze poruszają się w tym samym kierunku, a przeciwbieżnej poruszają się w kierunkach przeciwnych. Wybór odpowiedniego narzędzia uzależniony jest od materiału, z którego wykonano przeznaczony do frezowania przedmiot.

Dzięki usłudze CNC Szczecin dla naszych Klientów od lat wykonujemy frezowane meble do restauracji i innych miejsc użyteczności publicznej oraz tabliczki znamionowe, szyldy oraz świetlne reklamy, panele i obudowy, w tym ozdobne panele służące do ochrony instalacji elektrycznej i elektroniki oraz tablice informacyjne. Dzięki profesjonalnym usługom, takim jak frezowanie Szczecin, możemy również wykonać na specjalne zamówienie litery przestrzenne oraz inne ozdobne elementy wystroju wnętrz.

Specjaliści z Forma Design realizują różnego rodzaju prace z zakresu obróbki materiałów, takich jak drewno, specjalnymi urządzeniami z CNC, dzięki którym wykonujemy usługę frezowanie. Szczecin i jego okolice stanowi główny obszar naszych działań, ponieważ to właśnie w tym mieście znajduje się siedziba naszej firmy, ale do współpracy zapraszamy mieszkańców wszystkich innych miejscowości w całej Polsce oraz zza granicy.